Monday, April 12, 2021

Kombëtaret

Historia prekëse e Modricit, nga fëmijëria deri te lufta

Luka Modric është dashur të kapërcejë shumë vështirësi serioze përpara se të bëhej një futbollistë profesionist. Kur kapiteni i Kroacisë ishte vetëm 6 vjeç, jeta...

Akuzoi shokët e skuadrës, Hummels do ta shohë ndeshjen me Suedinë...

Pasi akuzoi publikisht shokët e skuadrës se nuk ndihmuan mbrojtjen ndaj Meksikës, tani Mats Hummels do të detyrohet ta shohë kombëtaren gjermane si spektator....

Formacionet zyrtare: Uruguai – Rusi

Sot në orën 16:00 Uruguai do të përballet me Rusinë në ndeshjen vendimtare e cila do të përcaktojë vendin e parë në Grupin A. Të...

Crespo zhgënjen tifozët e Argjentinës: Franca është favorite

Një nga ndeshjet më të bukura që do të na rezervojë faza e 1/8-ave në Kampionatin Botëror do të jetë ajo midis Francës dhe...

Brazili në ankth, pa një nga yjet në ndeshjen ndaj Serbisë

Douglas Costa nuk do të jetë në ndeshjen ndaj Serbisë. Ylli i Juventus ka ndjerë një dhimbje në kofshën e tij dhe mendohet të...

Federata e Zvicrës u kërkon falje shqiptarëve

Federata futbollistike e Zvicrës (SFV) ka kërkuar ndjesë për një debat lidhur me qytetarët me shtetësi të dyfishtë, të cilin ai personalisht e kishte...

Mancini zbulon problemin e Balotellit te Italia

Mario Balotelli nuk shfaqi lojë të mirë në rikthimin e tij te Italia ndaj Polonisë. Roberto Mançini e nisi rrugëtimin zyrtar në drejtimin e Italisë...

Formacionet zyrtare: Brazil – Kroaci

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Brazil - Kroaci.

​Benzema i kthen përgjigje të ashpër presidentit të Federatës së Futbollit...

Të mërkurën, sulmuesi i Real Madridit, Karim Bezema, i ktheu përgjigje deklaratës së presidentit të Federatës së Futbollit të Francës, Noel Le Graet, me...

Skuadrat më të shtrenjta të “Kampionatit botëror 2018”

Franca është skuadra më e kushtueshme e Botërorit të Rusisë. Këtë e thotë Observatori i Futbollit CIES pas studimit të kryer për futbollistët e...