Friday, March 22, 2019

Kombëtaret

Viti 2018 sa i suksesshëm, aq edhe i hidhur për Kosovën...

Një lajm i zi për futbollin shqiptar, në përgjithësi, dhe atë kosovar në veçanti ndodhi në vitin 2018. Presidenti historik i FFK-së (Federatës Kosovare të...

Kosova merr lajm fantastik me të filluar viti 2019

Kosova ka marrë një lajm fantastik me të filluar viti 2019. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka konfirmuar se janë shumë afër dy prurjeve të...

VIDEO/ UEFA shpall golin e Rashicës si më të bukurin e...

Sulmuesi kosovar, Milot Rashica, shënoi një gol të jashtëzakonshëm ndaj Ishujve Faroe në kuadër të Ligës së Kombeve më 14 tetor 2018. Ndërsa faqja zyrtare...

Ja çfarë pritet të bëjë verën e ardhshme Leo Messi

Në 14 qershorin e vitit të ardhshëm do të zhvillohet edicioni i ri i Kupës së Amerikës në Brazil. Lionel Messi po mendon seriozisht që...

Renditja: Hysaj është shqiptari “i artë”, por vlera e tij pëson...

Është ende Elseid Hysaj shqiptari më i shtrenjtë në qarkullim, ndër gjithë futbollistët anembanë botës. Faqja e specializuar e vlerësimit të lojtarëve në treg,...

Trajneri i Argjentinës tregon përpjekjet për kthimin e Messit në kombëtare

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, do të zhvillojë bisedime të mëtejshme me Lionel Messin për kthimin e kapitenit në kombëtare. Ylli i Barcelonës nuk...

Flet legjenda braziliane, Zico: Messit nuk i duhet Kupa e Botës...

Lionel Messi është për shumë kë më i miri i historisë, kurse për ata që mendojnë ndryshe, si arsye kryesore është mungesa e Kupës...

Kosova në mesin e 10 befasive, falë Fadil Vokrrit

Revista franceze e sportit, So Foot, e ka publikuar një artikull ku shkruan për arritjet e Kombëtares së Kosovës gjatë vitit 2018, pas triumfit...

I abuzuan dhe kërcënuan familjen, ylli brazilian refuzon Seleçaon

Mesfushori i Manchester Cityt, Fernandihno e ka refuzuar ftesën e ekipit kombëtar të Brazilit për shkak të kërcënimeve dhe abuzimeve të mëdha ndaj tij...

Renditja e FIFA-s: Kosova është “mbretëresha” e botës, Shqipëria më lart...

Belgjika e mbyll vitin 2018 në krye të renditjes së FIFA-s, duke ruajtur avantazhin e vetëm një pike ndaj Francës ndjekëse dhe duke u...