Friday, September 20, 2019

Champions League

Harrojeni topin blu, Champions League sjell “vullkanin” e përballjeve direkte

Champions League e mbylli fazën e grupeve me një topin tradicional të karakterizuar nga yjet, por këtë vit me një ngjyrë blu që e...

Emery jep alarmin: Po ndodhi kjo gjë, duhet ta harrojmë Champions-in

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka pranuar se shpresat e skuadrës së tij për ta mbyllur këtë sezon në “top 4” vendet e Premier...

Champions me ftesa, UEFA bën gati revolucionin

Ndonëse UEFA deri tani nuk ka konfirmuar asgjë dhe mundohet të qëndrojë sa më larg spekulimeve, tashmë në mediat botërore po bëhet gjithnjë e...

Neuer: Tani e dimë si mposhtet Liverpool-i

Portieri i Bayern Munich, Manuel Neuer, ka thënë se Pep Guardiola i ka treguar ish-skuadrës së tij si fitohet ndaj Liverpool-it. Bavarezët dhe "Të Kuqtë"...

Pa tifozë në Champions? UEFA jep vendimin për PSG

Paris Saint-Germain rrezikonte që të luante ndeshjen kundër Manchester United për Champions League pa tifozë në “Parc des Princes”, për shkak të trazirave që...

Ndërhyrja horror, UEFA përjashton Mullerin nga Champions League

Një takë drejt e në kokë, një ndër ndërhyrjet me të ashpra në Champions League ishte ajo e Thomas Muller ndaj Nico Tagliaficos, në...

Mesfushorët me saktësinë më të madhe të pasimeve në Champions League

Axel Witsel është mesfushori që ka përqindjen më të lartë të saktësisë së pasimeve pas fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Mesfushori belg ka...

Golashënuesit e vitit 2018 në Champions, “zhduken” Ronaldo e Messi

Që nga faza e 1/8-ve e sezonit të shkuar në Champions League dhe deri në përfundim të fazës së grupeve që u mbyll në...

Man United dhe Arsenal mund ta hyjnë në Champions edhe me...

Manchester Unitedi dhe Arsenali mund ta sigurojnë një vend në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve edhe nëse përfundojnë në pozitën e pestë...

UEFA ‘drithëron’ Man.Cityn: Përjashtohet nga Championsi nëse…

Manchester City ka marrë një lajm jo të mirë në fillimin e këtij viti, ku klubi anglez rrezikon seriozisht përjashtimin nga kompeticionet evropiane. Në një...