Capello tregon se a do ta udhëheq kombëtaren Italiane

32
SHARE

Fabio Capello ka përjashtuar duke u bërë trajner i ardhshëm i Italisë dhe paralajmëroi Roberto Mancinin se ‘ekipi ynë kombëtar nuk ka talent’.

Capello ishte paraqitur kohët e fundit si një konkurrent i papritur për të zëvendësuar Giampiero Ventura, por ish-trajneri i Milanit, Romës dhe Juventusit e bëri të qartë jo gaditshmerine e tij, transmeton Transferimet.net

“Trajner i kombëtares? Jo, tashmë kam pasur përvojat e mia me Anglinë dhe Rusinë, “i tha 71-vjeçari Radio Anch’io Sport.

“Përvoja ime me Jiangsu Suning ishte e fundit, unë i mbajta dhe prandaj jam shumë i lumtur.

“Tani më pëlqen të jem një ekspert. Ju gjithmonë fitoni me këtë punë! Mancini zgjedhja e duhur? Tani për tani, mungojnë liderët dhe lojtarët që bëjnë dallimin.

“Mancini ka përvojë dhe kjo do ta ndihmojë atë në kohë, por ekipi ynë kombëtar nuk ka talent.”

“Ka disa lojtarë që janë duke bërë mirë në Serie A, por keq për ekipin kombëtar, kështu që eksperimentimi është i nevojshëm”.