“AKR e vetme do e kalonte pragun, por NISMA na prishi punë”

15
SHARE

AKR është bërë “pishman” që ka shkuar në koalicion parazgjedhor me NISMAN e Fatmir Limajt.

Këtë gjë e ka pohuar vetë Islam Pacolli në një intervistë të fundit.

Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend.

Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe nëse do të shkohej përsëri në zgjedhje.

Ai ka thënë në Rtv Dukagjini se koalicioni me Nismën Socialdemokrate ka qenë në rregull, por si e vetme AKR do të dilte më mirë në zgjedhje.

“AKR si e vetme do të qëndronte më mirë, pasi ndonjëherë edhe elektorati në koalicione nuk përputhet.

Edhe si e vetme besojmë se do ta kalonim pragun”.