Artikujt e Fundit

Cakaj: Dyert e institucioneve në Shqipërisë janë të hapura për Kurtin

Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i mirëseardhur në Tiranë. “Dyert e institucioneve të Shqipërisë janë për të ta hapura gjithmonë”, ka thënë...

Shqipëria e Maqedonia V. refuzohen nga KE, Franca, Holanda e Danimarka ishin kundër

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të presin ende për aspiratën e tyre evropiane. Kjo pasi që Këshilli Evropian nuk arriti të marrë vendim pozitiv për hapjen e negociatave për të dyja vendet, pas refuzimit të Francës. Komisionari për Zgjerim, Johannes...

Mendoi se LDK doli e para në zgjedhje, qytetari bëhet për spital

Rezultateve që e nxjerrin LDK-në fituese përkrah Vetëvendosjes, e gëzuan fort dikë, mbrëmjen e së dielës të 6 tetorit. Por, emocioneve të mëdha E.E. nga Reçaku i Shtimes ja pa sherrin mëngjesin e nesërm. 60 vjeçari, që tash e një javë...

Kurti në Londër: Më 6 tetor populli i Kosovës i flaku tutje iluzionet dhe...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po realizon një vizitë në Londër, ku në mbrëmjen e sotme ka zhvilluar një takim me bashkatdhetarët që jetojnë në Britani. Pretendenti i LVV-së për kryeministër të Kosovës, gjatë vizitës po shoqërohet edhe nga...

Përshëndetje ushtarake nëpër shkollat e Gostivarit për ofanzivën luftarake turke

Disa qindra filloristë nga shkolla e Gostivarit “Mustafa Kemal Ataturk”, të shoqëruara nga mësimdhënësve të tyre, nën flamurin turk, dërgojnë përshëndetje ushtarake në shenjë të përkrahjes së ofanzivës tejkuftare turke, që aludon në ofensivën në Siri, transmeton MOF. Fotografitë e...

Kaq është paga mesatare në Federatën e Futbollit të Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës është ndër institucionet më stabile sa i përket aspektit financiar, kjo për faktin se burimi kryesor i të ardhurave është UEFA dhe FIFA. Rrjedhimisht edhe pagat e atyre që punojnë aty janë relativisht të...

Haziri: Veton Surroi do të ishte i mirë si ministër i Jashtëm, jo për...

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri sonte në RTK ka komentuar deklaratën e publicistit, Veton Surroi se do të bëhej pjesë e Qeverisë Kurti, transmeton Periskopi. Haziri mendon se Surroi është i mirë për ministër të Jashtëm, por jo...

Haziri: Koalicioni LDK-VV, në kohën më të afërt të mundshme

Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve. Duke folur në “Debat” te RTK, ai ka thënë se për certifikimin...

Haziri: Tragjike nëse për shkak të ndarjes së emrave dhe pozitave do të dështonte...

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri sonte në RTK ka thënë se pozitat ende nuk janë ndarë në raport me Vetëvendosjen, transmeton Periskopi. Haziri ka theksuar se nëse u ofrohet pozita e kryeparlamentarit, do të vendosin se kënd ta dërgojnë. ‘’Nuk është...

Njihuni me 15 vjeçarin nga Kosova i cili u bë milioner nga interneti

Engjëll Berisha është një sipërmarrës i anijeve që fitoi më shumë se 1 milion dollarë në shitje derisa ishte vetëm 15 vjeç. Pa pasur nevojë të bënte një investim paraprak për inventarin e dyqaneve, Berisha ktheu një ëndërr të...